| Burducea_Alex_1996 a întrebat:

Cum se numeste becul ala din butoanele de la consola centrala Logan. Cumva led de 5 mm. daca este 5mm pot sa le schimb si sa pun albastre

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este o intrebare sau o constatare?

| Arthiom a răspuns:

Probabil este un led. Si da, il poti schimba cu altul de alta culoare, ceea ce este important este ca ledul nou sa aiba aceleasi caracteristici ca si ledul vechi(adica sa necesite aceeasi intensitate a curentului, aceeasi tensiune, etc. Daca nu te pricepi, apeleaza la un electronist pentru a determina aceste caracteristici, apoi poti schimba led-ul)

| AlexNycusor a răspuns:

Este exact k la pozitie acel led

| Burducea_Alex_1996 explică (pentru AlexNycusor):

Dar are piciorusele alea mai lungi