| emilianapel a întrebat:

Cum se schimba pompa de apa la fiat punto 1996?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Pompa de apa este angrenata de cureaua de distributie, schimbarea ei este foarte riscanta pentru un neavizat. Din moment ce intrebi cum se schimba, e clar ca nu ai suficienta experienta pentru a face asta de unul singur. Apeleaza la ajutorul unui prieten despre care stii cu siguranta ca se pricepe sau mergi la un service.

3 răspunsuri:
| Roby67 a răspuns:

Nu pot sa iti raspund pas cu pas cum se face pentru ca ar lua mult timp sa ne intelegem. Daca nu ai nici un fel de idee unde este si cum se schimba, ia legatura cu cineva care are experienta in mecanica, sau mergi la un service. Nu este o treaba complicata pentru cineva care se pricepe.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la un service și acolo vezi cum se demontează și se montează o pompă de apă.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu cauti suruburile si vezi ca e o clema care trebuie rupta apoi o scoti si grija cu furtunasele