| anonim_4396 a întrebat:

Cum se stabileste taxa de prima inmatriculare?

4 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Taxa de inmatriculare e in functie de capacitatea cilindrica a motorului, anul de fabricatie si ce euro este, 1 2 3 4.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cum vrea mushchii guvernului. De atatea ori au schimbat modul de calcul, incat, sincer, cred ca nimeni nu mai stie. Vezi ca e un site, automarket.ro, unde e posibil (dar nu-ti face prea mari iluzii) sa gasesti un calculator pentru taxa aia.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Intra pe www.autovit.ro si vezi ca ai acolo optiune calculeaza taxa de inmatriculare. Completezi campurile si iti spune cat te costa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum vor muschii parlamentarilor si`or batut joc de popor si o fac in continuare pentru ca noi le permitem...