| anonim_4396 a întrebat:

Cum stiu cat prinde o masina / un mototr in functie de cati cai putere are sau cmc?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-ai cum sti. Afli foarte simplu uitandu-te la caracteristicile tehnice de pe site-ul oficial al producatorului sau de pe alte site-uri, sunt destule pe internet.

| relian a răspuns:

Cum stii? Pai orice masina are ceas la bord care iti arata cam ce viteza maxima poate atinge.Mai bine de atit nu se poate.Si oricum motoarele daca is capabile sa duca mai mult fabricantu restrictioneaza acea masina la o anumita viteza, exceptie face doar Porche din cate am inteles care nu au vrut sa faca asta.Ce spune fabricantu aia e, el stie mai bine ca doar el face motoru si masina aia.Ce poate sa spuna unu altul pe net si mai ales pe TPU doar povesti, ce aud si ei, trebuie poate sa vorbesti cun inginer din asta adevarat care se pricepe f bine dar ala nu sta pe net sa dea explicatii la lume.

| octav005 a răspuns:

Pai te uiti la kilometraj si vezi cat duce.

| suntserios a răspuns (pentru octav005):

Si sigur, spre exemplu, loganul de 0.9 duce 210 km/h

| octav005 a răspuns (pentru suntserios):

Este posibil sa fie limitat la o anumita viteza. si ce ce drum mergi cu 200 daca ar prinde?

| suntserios a răspuns (pentru octav005):

Deci te contrazici singur?