| TipulAnonim a întrebat:

Cum trebuie sa fie rotile la un atv 125 cc? umflate sau dezumflate? Si de ce?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde ce cauciucuri ai, si pe unde mergi.
La off-road sunt situatii in care presiunea in pneuri trebuie sa fie mai scazuta, insa pe asfalt trebuie sa ai permanent rotile umflate la presiune mai mare, insa nu exagerata, in jur de 2 bar.

| Iris1997 a răspuns:

Presiunea atmosferica dintr-o roata difera in functie de greutatea vehiculului si de tipul de janta/pneu. Iti recomand sa te duci la o vulcanizare, daca nu umflale in asa fel in cat sa nu fie nici tari dar nici moi intr-un cuvant moderate.