| ioniiiiiM a întrebat:

Cut pot face o care luminoasa dintr-o camera intunecoasa

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Aprinde lumina.Cred ca e bezna la tine.Se vede dupa cum ai scris.

| Incubus a răspuns:

Sparge cativa pereti dar vezi ca nu ai decat 4 ...sau ma insel?

| Libelle a răspuns:

Incearca niste suporturi, beculete din-alea multe puse in ficare colt al camerei, iti trebuie instalatie si cineva care sa se priceapa, asta e mai complicat.
ca sa ai o camera ``luminoasa``si cum zici tu trebuie in primul rand sa ai o culoare deschisa pe pereti(alb, piersica, galben pal, roz)
apoi sa fie ordine, toate lucurile puse la locul lor, aranjate cu mare arta, niste obiecte decorative nu ar strica, un pat de centru este ideal, cu o lenjerie``primitoare`` sa zic asa, asortata cu mobila si peretii, si nu in ultimul rand lumina.lumina de la soare bineinteles, asa ca daca ai o fereastra, cat de mica, pune-i o perdeluta transparenta cu ceva brodat si o sa iasa super.
totusi, pe caldurile astea, e bine sa ai si o draperie pe care sa o mai pui pe timpul zilei, mai inchisa la culoare, nu intra asa tare caldura.
daca nu ai fereastra, asta e, incearca un neon.

Răspuns utilizator avertizat
| Диана a răspuns:

Scrii corect, ca sa inteleaga si lumea de pe TPU ce vrei, si dupa, poate te ajuta cineva.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tin minte ca inainte(eram mai saraci)Puneam in geam o patura inchisa la culoare si facea un intuneric in casa... ce misto era, dar exista draperii inchise la culoarea(Visinii)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te dai cu capul de pereti si vezi stele multe si verzi!
Ce limba folosesti? Nu cunosti limba romana sau esti cu capul? ( adolf )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat mai multe becurihappytongue si o faci alba cu multe oglinziiiiiii

| Ioana1984 a răspuns:

Puna si tu la geam o perdea mai transparenta, sa poata intra mai multa lumina in camera. Daca ai postere sau afise lipite pe pereti dale jos, si ai sa vezi ce luminoasa o sa-ti iasa camera.Sau mai scoate din ea chestii de care crezi ca nu mai ai nevoie, sau strangele pune si tu jucariile sau amintirile in alt loc, nu incarca camera cu multa mobila.Asta e parerea mea.Succes.

| pass4pass a răspuns:

Aprinzi lumina

| Acvila a răspuns:

Ii pui ferestre.

| dhraqull a răspuns:

Perdele deschise la culoare sa treaca lumina mai bine si oglinzi.In general o camera pare mai luminoasa daca mobila si peretii sunt in culori vii si deschise.

| girl95 a răspuns:

Ii schimbi culoarea, deschizi o fereastrahee hee

| Onitzz a răspuns:

Prin draperii inchise la culoare este cel mai usorbig grin