| jamesean a întrebat:

Daca am 10 ani si sunt de 1, 5m si conduc un scuter de 49cc mai putin are ceva sau trebuie sa mai astept sau alceva? Fau funda

4 răspunsuri:
| Maya_Accesorii_1991 a răspuns:

La 10 ani nu ai voie sa conduci scutere(mopede) pe drumurile publice! Pentru asta trebuie sa ai minim 16 ani si sa detii un dovada ca ai absolvit un curs de legislatie rutiera!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa ai 16 ani si sa fi absolvit cursuri de legislatie. de la 1 ianuarie ai nevoie si de carnet de A1

| 0rlando a răspuns:

La vârsta de 12 ani ai voie să mergi cu bicicleta pe drumurile publice, iar de la 16 ani, ai voie să conduci mopede cu capacitatea cilindrică de maxim 49cc, cu dovada absolvirii cursurilor de legislație rutieră.

| Rony23 a răspuns:

Da ai voie da numai pe camp