| Alexandru250201 a întrebat:

Daca am DPF off e normal cand o pornesc sa mi scoata putin fum?

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu e motiv de ingrijorare, si a mea a scos, cand aveam unele defecte, cum ar fi tija de pe clapetele swirl sarita, o mufa de injector care se slabise, si racordul flexibil spart. Scotea fum albastru de la toate problemele astea adunate, mai mergea in 3 la pornire uneori, dar per total nu am avut probleme, nu mi-a cedat DPF-ul, e totul ok. Am rezolvat problemele mai tarziu si inca am un DPF perfect functional, curat.