| Damian a întrebat:

Daca am obtinut o alta categorie, cand ma duc sa predau permisul vechi, mi-l da pe loc pe ala nou sau imi da dovada? Sau nimic si trebuie sa nu conduc vreo trei zile? Ma-u aiurit astia de la politie cu procedura lor

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Permisul vechi il predai numai atunci cand primesti permisul nou, mi se pare ca exista programare si ai fost ori trebuie sa fii anuntat cand sa te prezinti dupa el. Numai bine!

| florin_3777 a răspuns:

Primesi dovada iar noua categ va fi inscriptionata tot pe vechiul carnet dac este in valabilitatea de 10 ani