| SabouBogdan a întrebat:

Daca ati avea 70.000 €
Ce ai alege dintre:
Bmw M4 competition (2022-
Audi Rs5 (2020-
Audi A7 55 TFSI (2020-
Mercedes A45 AMG (2019-
Evident Second-hand.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca as fi in locul tau as alege o casa, ca nu poti dormi in masina mai ales ca aia isi pierde valoarea pe zi ce trece.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu as da 70k pe o mașină de 5 ani sub nicio forma.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar tu ai acesti bani sau doar visezi la ei? 70.000 de euro nu îi are oricine iar la varsta ta sigur iti dau parintii îi bagi in datorii la bănci sa iti cumperi tu rable second hand pe care le dai la fier vechi, gindeste te ca o masina este o armă cu care poti omorî oameni, daca nu esti atent la volan faci accident si stai dupa gratii, asa ca lasa masinile daca nu esti expert la volan. Du te la munca si cand o sa ai tu acei bani 70.000 de euro cumpăra ti ce masini vrei.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Inainte de a alege o masina de 70k, in primul rand m-as hotari in privire la clasa din care imi trebuie.
Din lista aia mai lipsea un Duster si un MB Vario.
N-ai cum sa oscilezi intre MB clasa A, M4 si A7. Sunt masini diferite, chiar daca te uiti pe Youtube si ti se pare ca tot ce conteaza e timpul si sunetul 0-100.
Ca sa raspund la intrebare, din lista aia as alege M4-le, ca e o clasa decenta, de la un producator destul de sincer.
Dar personal as cauta un Mercedes din clasele E sau C, de specificatii similare (AMG sau cel putin editie smechera). Pentru ca mi se potriveste mai mult marca asta, e simpla si totusi calculata.
BMW e prea sofisticat pentru ceea ce imi doresc eu de la o masina, Audi are sange de VW, nu-mi permite religia sa iau contact cu ele.

| Frank51 a răspuns:

Cu siguranță un Porsche panamera.

| kalasnicov22 a răspuns:

Grea alegere.

| alexishere a răspuns:

În locul tău as alege sa investesc în ceva care să-mi aducă profit și mai mare după, o afacere. ( online în principal ) însă si fizic. Apoi o casă, în cazul in care nu ai deja, iar în ultimul rând BMW-ul. Investeste în ceva care să aducă profit constant, eu asa as face daca as avea parte de acea sumăwinking