| MscSilviuCT a întrebat:

Daca de exemplu am o motocicleta pe carburație și o las in fața liceului și plec, ce pot face ca sa nu se înece motorul in caz că se joacă cineva la accelerație când e oprita?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Din cate stiu eu, carburatoarele moto nu au pompa de sprit, deci nu baga benzina cand se trage acceleratia cu motorul oprit.
Ce e important la aceste carburatoare este sa inchizi robinetul de benzina cand opresti motorul, ca se alimenteaza prin cadere, iar daca ai vreo pierdere, se face balta de benzina, iti curge tot ce ai in rezervor...

2 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

O iei cu tine in clasă.

| SpadasinulNegru a răspuns:

O ascunzi intr-un bush din apropiere!