| Lubeniță38900 a întrebat:

Daca eu am fost păgubitul și am asigurarea unde mă duc să o repar? La orice service?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La service-urile care lucreaza cu asigurarile, sau deschizi dosar de dauna pe cont propriu, si negociezi cu ei cum faceti cu despagubirea. Poti obtine si bani, pentru reparatie in regie proprie. Adica iei bani cash si mergi unde vrei tu, sa o repari. Dar trebuie sa stii dinainte cat va costa, ca sa nu iei mai putin.
Iar daca masina este veche si sunt multe piese avariate, se declara dauna totala si iei doar valoarea de piata a masinii, bani care probabil nu vor ajunge pentru reparatie in service.

3 răspunsuri:
| ninuku a răspuns:

La orice service autorizat rar.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Acu câteva ore parcă erai vinovatul

| Cipi1212 a răspuns:

Cred că da.