| Robert8764 a întrebat:

Daca fac 18 ani in luna noiembrie pe 15, pot sa fac scoala in iulie, august? Si sa iau permisul, examenul dupa 15 noiembrie?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Scoala poti sa o incepi cel mai devreme la 18 ani fara 3 luni, dar e o idee proasta pentru ca in 3 luni uiti totul pana la examen

| Frank51 a răspuns:

Da, dar ca sa stii sigur, mai bine te interesezi, colegul meu de clasa care a facut 18 ani ieri a inceput scoala in Noiembrie, deci e posibil!

| AlexDu a răspuns:

Da, scoala poti sa o incepi inainte de 18 ani cu vreo 3 luni.Si dupa ce faci 18 ani poti sa iei carnetul.

| caiboiul a răspuns:

Da poti.