| Alinnnnnnnnnnn a întrebat:

Dacă îmi cumpăr o masina cu atestat istoric, pot circula cu ea in mod normal, ca toata lumea?
Sau am anumite interdicții?
Ce reguli trebuie să respect?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa respecti exact aceleasi reguli ca la orice alta masina: sa fie inmatriculata, sa ai permis de conducere corespunzator si asigurare RCA iar masina sa aiba ITP valabil.

| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat reusesti sa o inmatriculezi legal ca toate masinile, nu va fi nici o problema, sa o sofezi pe drumurile publice.

| Mirel4412 a răspuns:

Pai nu platesti impozit atat stiu in mare parte ai privilegii, doar ca iti asumi riscul de a face accidente( nu ai airbarguri) sau alte sisteme moderne de siguranta