| Anonimmm98 a întrebat:

Daca politia este oprita pe dreapta unde e linie continua si ii depasesti incalci legea? Sa ma astept la vreo amenda acasa?

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

In legislatie este precizat faptul ca in cazul in care o masina este oprita pe drum si depasind-o treci peste linia continua nu este vina ta ci vina celui ce a oprit, el nu are voie sa opreasca acolo.
Trecerea peste linia continua rezulta in retinerea permisului de conducere in cazul in care este vina ta!

| Anonimmm98 explică (pentru RB26DETT):

Imi faceau ei semn sa opresc sau veneau dupa mine daca era ceva, nu?

| RB26DETT a răspuns (pentru Anonimmm98):

N-au voie sa te opreasca sau sa-ti trimita ceva acasa deoarece a fost vina lor acolo! Stai linistit ca nu patesti nimic!

4 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Nu deoarece tu nu ai cum sa depasesti fara sa incalci linia continua.

| Vvistula a răspuns:

Nu