| fender92 a întrebat:

Dau examenul auto, si la sala nu am invatat deloc. Cam cate zile imi ia sa invat ca sa iau? si cate ore pe zi? DAU FUNDITA SI FOLOSITOR

Răspuns Câştigător
| CybeRAthlete a răspuns:

Mie mi-a fost indeajuns sa citesc cartea o data, chestionarele o data cap-coada, cartea parti ce mi se pareau importante, chestionare inca o data. si a fost indeajuns.acum depinde de fiecare. mi-a luat cam 2 saptamani dar ma tineam zi de zi de ele.
cu mai mult de atat nu te pot ajuta pentru ca fiecare individ difera.
multa bafta!

4 răspunsuri:
| TipulVerde a răspuns:

Sincer nu stiu de ce esti tu in stare. Dar din experienta mea, cu cat faci mai multe chestionare cu atat stii mai bine. Fa de pe net, pe www.drpciv.ro, iti trebuie cont, dar il faci in 3 secunde. Si fa si de pe cartea aia care ti-ai luat-o cu intrebari.
Esti pregatita atunci cand treci toate chestionarele de pe net si stii 95% din intrebarile din carte. Cand ai terminat intrebarile, le iei de la capat. Ai terminat un chestionar pe net? Mai fa 3.
Sincer, nu stiu cat o sa dureze. Daca nu ai ce face toata ziua, daca stai vreo 5-6 ore pe zi, cred ca in 2-3 zile inveti.
Dar sfatul meu de sofer (:D) e sa faci cat mai multe intrebari si chestionare, caci de astea iti dau la sala.
Poti eventual sa citesti si legislatia in sine o data, poate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E vorba de banii tai si mai ales de viata ta. daca nu stii bine sa conduci si regulile de circulatie, mori. daca nu cunosti legislatia, iti da amenda orice garcea, pentru nimic.asa ca pune mana pe carte si toceste-o.cu cat mai mult cu atat mai bine.

| mihamihaela1234 a răspuns:

Pai ar cam fi timpu sa te apuci de invatat...si fratele meu acum a dat sala, si sincer nu prea a invatat din carte ci a facut chestionare pe site-ul asta http://www.drpciv.ro.Dar muuuuullte chestionare.de invatat nu a invatat decat manevrele de intoarcere, ddepasie si stationare...mult succes!

| fender92 explică:

Nu am probleme la traseu.blushing nu dau bani(e aranjat) chiar daca instructorul mi-a zis ca nu aveam probleme. puteam sa dau si fara sa fi fost aranjat.stiu ca trebuie sa tocesc. dar vroiam sa stiu aproximativ cat imi ia.