| bogdytzu a întrebat:

De ce cand pun frana la masina peste 80 km/h imi tremura volanu?

5 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Depinde ce masina este, cel mai probabil bucsa de la volan este terminata si in momentul in care masina vraneaza cresc vibratiile in motor, o perioada foarte scurta, dupa care scad brusc si atunci sa inceapa bucsa sa tremure, dar pot fi multe mtoive, caseta de directie, capete de bara, ax volan etc. Depinde de la masina la masina ce sisteme au si bine inteles nici atunci nu iti poate spune nimeni sigur fara sa vada!

| BESTNICK a răspuns:

Vezi daca presiunea e asa cum trebuie in roti, sau ai cauciucurile deteriorate sau nu sunt centrate rotiile cum trebuie

| happykill a răspuns:

Cel mai probabil discurile de frana sunt ovalizate. Necesita schimbare.

| bogdytzu explică:

Discurile au aproape o luna de cand sunt schimbate. masina e o skoda octavia 1 dupa 2002

| a1doru a răspuns:

Pivotii.