| bogdytzu a întrebat:

De ce cand pun frana la peste 80 km/h tremura volanu? discuri si placute schimbate, cauciucuri echilibrate -tocmai din cauza asta

6 răspunsuri:
| gabygi a răspuns:

Planetarele ai incercat sa umbli la ele sa mergi al un service auto specializat care se ocupa de reparati numa la masina pe care o ai tu?
sau poti schimba placute si discuri daca ti ovalizata geanta depinde sunt multe
Masina este al fel ca in matematica
le iei pe rand
intelegi succes
PS nu am pretenti la funda k nu stiu cat de mult te-am ajutat dar sper sati fii dat vreo idee de mare ajutor

| Sn1p3r a răspuns:

Da.Asa am patit si eu imediat dupa ce am schimbat placutele si discurile. Dupa cateva zile va trece fara probleme.Nu ai de ce sa ti faci griji.Cel putin asta a fost la minehappy

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Tremura deoarece placutele si discul au nevoie de putin timp sa se rodeze pentru a intra in normal. E la fel ca rodajul unui motor la o masina noua.

| Ove a răspuns:

Eu de cauciucuri echilibrate nu am auzit, doar de genti. Daca iti tremura si inainte de a schimbat placutele, discurile si a face echilibrarea vezi la planetara si eventual la capeti. Ar putea fi o varianta, ca plumbu sa nu fie batut/lipit cum trebuie. Dar daca iti tremura numai cand pui frana cel mai probabil este de la placute si discuri, ai putina rabdare (eventual pune si multe frane cu ea chiar si la 20 km/h).

| FurtunaDiesel a răspuns:

Daca sunt noi primii 3-4 mii de km o sa iti faca asa. Daca ai mai mult de 4000, hai maxim 5000 ca zici ca au fost foarte stranse, si tot iti face probleme uite-te la planetare!

| alexandru04 a răspuns:

Numai mecanici aicealaughing.cum sa tremure ma volanu'. cand schimbi alea.da de ce cand iei o masina noua nu face asa? ca abia is puse doar? hai s fim seriosi. uite-te la volan.la bucse.la caseta de diretie ceva.sau la etriere.bine.acum nu stiu nici ce masina ai.