| iordantonio a întrebat:

De ce isi ascund numarul de inmatriculare din pozele masinii, unii dintre cei care posteaza anunturi de vanzari auto?

5 răspunsuri:
| robijam a răspuns:

Se mai intampla uneori ca masina sa fie vandalizata usor, si reparabil de potentialul cumparator, care o ia la pret mult mai mic decat cel cerut daca o distruge partial, sau poate de frica furtului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ca nu vrea sa vina sa i se fure masina inainte s-o vanda.

| Jackson_Andreas_1997 a răspuns:

De cele mai multe ori ca sa nu se duca cineva sa o fure inainte sa o vanda

| adycristache a răspuns:

Se întâmplă ca de multe ori să nu fie el proprietarul, dar ştie că maşina e de vânzare. Face legătura între potenţialul client şi potenţialul cumpărător şi are un câştig. Dacă rămâne numărul în poză, te poţi duce direct la sursă.
Spor!

| iordantonio explică (pentru adycristache):

Nu prea te poti duce "direct la sursa" dar daca stii numarul... poate doar daca lucrezi la inmatriculari auto.