| Bastea a întrebat:

De ce merge masina in suturi

7 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Merge in suturi pentru ca motorul e rece si nu folosesti la maxim butonul de soc. Butonul de soc se trage la maxim cand se porneste masina, apoi progresiv in functie de cat de repede se incalzeste motorul îl impingi la loc.

| Dannyjj a răspuns:

Nu conteaza ce tip de masina este, pentru ca motorul iti merge in hopuri din cauza ca merge pe 3 pistoane(daca mai auzi un zgomot) ori nu primeste suficient carburant, verifica bujiile, filtrul de benzina/motorina si eventual daca este pe injectie, verifica injectoarele. Oricum ca sa rezolvi problema trebuie sa mergi la un mecanic, pentru ca de aici de pe TPU nu pot sa iti zic exact ce are daca nu vad, nu aud cum se comporta masina, dar de regula ce am specificat mai sus fac ca aceste probleme sa aapara.

| Vizitiul a răspuns:

E posibil sa nu se alimenteze cu carburant, ori se alimenteaza greu. Se poate sa-ti fie infundat jiglerul de la relantiu. Poti incerca sa-l dai jos si sa-l cureti. Daca nu te pricepi, ti-as recomandat sa apelezi la cineva care cunoaste putina mecanica, la vreun sofer ceva mai experimentat.

| Cristian0884df11 a răspuns:

Bun in primul rand trebuia sa zici ce masina ai ce motor are si cateva mici detalii ca sa ne putem da seama putin asa de unde dracu sa stiim de ce merge in suturi? explica mai-n detaliat ok!

| Bastea explică:

Dacia din 95 dar numai cind e ger puternic

| Catastrofa a răspuns:

Stii dc merge masina ta in shuturi? absurd! Eu stiu ca esti prst...

| nicol77ops a răspuns:

Laso sa se incalzeasca cu socu tras un pic