| VOLVO4LIFE a întrebat:

De ce trepideaza motorul cand accelerez?

8 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Păi dacă nu dai detalii, de unde vrei răspunsuri!

| onasis1961 a răspuns:

Bine că nu ne spui că maşina are Un Ţăcănit la Volan!

| RB26DETT a răspuns:

S-ar putea ca suportul motorului sa fie uzat, probleme tehnice ca functionarea necorespunzatoare a unui piston, pompa de benzina/motorina, combustibilul, de unde ai alimentat ultima data?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate fi din mai multe cauze: suportul defect, sistemulde prindere, arborele cotit (banuiesc ca este un motor cu pistoane), un piston nu lucreaza, un reglaj nu este bun. Trebuie un mecanic

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Cauze multiple, pana nu o vede un mecanic degeaba si cu cat mergi mai mult cu atat se strica mai mult

| AgathaRo a răspuns:

Suportii de la motor. Iti trepideza bordul cand opresti masina? Daca da ar trebui sa schimbi suportii.

| KaPy2 a răspuns:

Du-te la un service ca ei iti vor spune exact bubawinking

| johnsmith1890 a răspuns:

Sunt foarte multe cauze, inlocuieste bujiile..curata clapeta de acceleratie, verfica presiunea la combustibil, e posibil sa nu ai presiunea buna.