| Feyenooord666666 a întrebat:

De unde poti alimenta cea mai buna benzina premium?

OMW sau Rompetrol?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu are importanta compania care vinde petrolul.
Aceeasi benzina se vinde in ambele statii, dar importante sunt octanele benzii, ca in aceea consta calitatea benzinei.
Ia de citeste aici, ca sa te lamuresti:
https://www.giz.ro/stiinta/cum-sa-alegi-benzina-motorina-39115/

| Feyenooord666666 explică (pentru Violleta2022):

Mersi frumos!

| Digikey a răspuns (pentru Violleta2022):

Benzina de la diferite statii Omv sau Petrom provine de la rafinarii diferie unele mai moderne altele mai vechi.Iar cifra octanica nu are nicio legatura cu calitatea combustibilului. Apoi combustibilul este indoit si falsificat in rafinarie, de soferii care il transporta si de cine administraza pompa.
Cea de la Mol este adusa de la rafinaria Duna de langa Budapesta si nu se compara cu cea de la Petrobrazi.
Cel mai probabil articolul respectiv a fost scris tot de o femeie.

8 răspunsuri:
| Digikey a răspuns:

Mol.
Chiar simt diferenta cand alimentez cu benzina de la ei, la doua masini una turbo alta aspirata.
Se simte ca atunci cand alimentezi din Slovenia.
Motorul este mai silentios si trage mai bine.

| MJo a răspuns:

Nu o să-ți vină să crezi că este influențată și de zonele în care se află benzinăriile. Dar eu aș merge pe OMV.

| goldenbullet a răspuns:

Omv

| ionutwer a răspuns:

De ce dracu ai mai dat permisul daca nu sti unde sa ia bezina premium mai da scola de soferi inca odata

| suntserios a răspuns (pentru ionutwer):

Ca fix asta se invata la scoala de soferi...

| Feyenooord666666 explică (pentru ionutwer):

Invata sa scrii corect si dupa mai vorbim.

Asa ceva nu se invata la scoala de sofer istetule.

De taceai filosof ramaneai.