| crst90 a întrebat:

De vreo doua zile ..de fiecare daca cand vrea sa schimb viteza aud la ambreiaj o bataie nu foarte tare ..si simt asa la picior cum agața. apas ambreiajul, schimb viteza si in momentul cand las ambreiajul aud aceea bataie si simt ca si cum ar agața. stiti cam ce ar putea fi?

2 răspunsuri:
| Ottakringer a răspuns:

Iti recomand sa te duci intr-un service auto. E cel mai sigur decat sa astepti niste pareri.

| monsterRyder a răspuns:

Nu prea ma pricep la Auto, dar, din experienta tatalui meu, s-ar putea sa ai nevoie de un schimb de ulei la cutie.Fa asta cat mai repede, ca sa nu fii nevoit sa iti schimb cu totul cutia! La Opelul lui tata ii s-a defectat cutia cand mergea.Era defectata cu totul, a costat 68 de milioane o volanta si cutia noua.Deci,ai grija, du masina la service auto IMEDIAT!