| MihaiTPM a întrebat:

Detin un Hyundai Accent din 2005, capacitate motor 1.3.
Am probleme cu sistemul de alarma al masinii.
Atunci actionez telecomanda masina se doblocheaza dar alarma este inca activa, astfel ca nu pot deschide usile sau portbagajul fara sa o declansez sau sa o opresc.
Imi poate da cineva solutii sau macar o idee despre ce se intampla cu masina?

P.S.

1 răspuns:
| AresLusitani a răspuns:

Probabil ca e ceva eroare in sistem, te sfatuiesc calduros sa mergi cu ea la un serivice autorizat si sa nu care cumva sa te bagi cu surubelnita pe acolo ca numa o sa strici chiestii, o diagnoza nu costa mai mult de 100 de lei oriunde ai merge. Bafta si sarbatori fericite!