| Leeeenssa a întrebat:

Doresc sa cumpăr o mașina cu nr roșii. Proprietarul mi-a explicat ca are cartea făcută deci înmatriculatul nu costa mult gen 1 milion sau 2. Apoi asigurarea, transcrierea și nr negre. Deci dacă are cartea făcută taxa de intamtriculare nu este mare?

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Taxa de înmatriculare nu mai exista. Strict inmatricularea te costa 77 de lei, daca faci totul de unul singur, eu îți recomand insa sa mergi la o firma de intermedieri. Si tot ca recomandare, înscrie mașina pe un bunic sau macar un părinte, altfel vei plati bani grei pe RCA.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu mai exista taxa de inmatriculare. Trebuie doar sa ii faci un rca si restul de taxe

| Leeeenssa explică:

H