| TaviComplicat a întrebat:

Doresc sa cumpar o motocicleta de pe olx la vara, si vreau sa anunt proprietarul printr-un email sa imi pastreze mie motocicleta, iar eu sa îi ofer 50 de euro in plus. Problema mea este ca nu stiu cum sa formulez acest mesaj, v-as ruga sa imi dati cateva exemple

Răspuns Câştigător
| vladv26 a răspuns:

Buna ziua, as dori sa cumpar motocicleta dumneavoastra dar nu dispun momentan de totii bani. A-ti putea sa mi-o pastrati pana la vara? Vas putea oferi 50 de euro in plus. Astept un raspuns. Multumesc frumos

3 răspunsuri:
| TudyCFR a răspuns:

Cel mai bine il suni pe om si vorbesti telefonic cu el pentru ca altfel nu ai cum sa te intelegi. Il suni si ii explici care este problema ca de multe ori cei care vand au nevoie de bani sau vor sa schimbe...

| Nitunitu a răspuns:

O sa o vândă pana atunci. Are nevoie de bani, de aceea o vinde. Mai sunt si alte motociclete acelasi model...

| TrăieşteClipa a răspuns:

Trebuie sa platesti un avans ca sa fie de acord.
Si eu mai vand chestii si asa procedez.
Nu vreau mai multi bani, dar avansul este o garantie ca nu te razgandesti.