| Leeeenssa a întrebat:

Doresc sa cumpăr un Passat 19 TDI 6 trepte comp bord, comenzi volan, clima, 4 geamuri elect. Nr roșii, carte făcută, rar efectuat. Cât sa ofer? Dacă are cartea făcută taxa se intamtriculare cât este?

8 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca e b5.5, vreo 1500e.
Daca e b6, pana la 4500e.
Dupa parerea mea, nu o cumpara.
Taxa de inmatriculare nu exista, in prezent.

| OldSoul a răspuns:

Daca ai zice si un an, poate ti-am zice si noi un pret, asa... Poti sa astepti mult si bine.
In orice caz, data urmatoare precizeaza anul si tipul (berlina/combi)

| xerxes1 a răspuns:

Depinde in ce stare este si cati km originali are.
Arfi interesant de facut o vizita cu ea in reprezentanta pentru o testare si aflat nr de km reali.
Sunt masini care fac multi km fara probleme, sunt o gramada la vanzare cu 600.000-700.000km.
Daca are km originali pana in 200.000 esti norocos.
Dar slabe sperante.Samsarii au secretele lor.

| Leeeenssa explică:

An 2002, breck, b5 250mii estetic e perfecta atât interior cât și exterior mecanic încă nu știu. Deci el cere 2700

| OldSoul a răspuns (pentru Leeeenssa):

2.300€ maxim.
Daca era berlina da, poate era un 2700€, dar fiind breck, mai mult de 2300€ nu merita avand in vedere informatiile date de tine.
Cel putin eu nu as da mai mult de 2.300€ pe aceea masina, si sunt absolut sigur ca nu e atat de perfecta pe cat crezi tu.

| Leeeenssa explică:

Breck, 2002, 25000mii, arată perfect int exterior mecanic încă nu știu. Cere 2700

| Dany_Daniel_1999 a răspuns:

Da passatu e fiabil mai ales cel b6

| Nimeni10 a răspuns (pentru Dany_Daniel_1999):

La b6 ca sa fie sigur sa mai cumpere si un motor de rezerva.