| zatarradontes a întrebat:

Dupa 20 min in oras, am oprit masina in parcare si am pus mana pe motor care era fierbinte ( putei tine mana pe el dar era foarte fierbinte ) termocupla nu era pornita chiar daca masina era la relanti. In bord imi arata la jumate cum este normal. Am cumparat masina recenta si nu ma pricep. CE ziceti este ceva grav? maine as vrea sa merg cam 100 km cu ia. Risc ceva?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La mine dupa 5 minute pe loc, nu poti tine mana pe furtunul de tur ce intra in aeroterma, iar motorul inca e rece...
Cand vezi componente rosii, fum, abur, foc... Atunci ai o problema.
Iar pana la faza aia, te anunta becurile rosii, daca ceva nu e ok.
Mergi linistit.

| K0sti a răspuns:

Daca mergi cu "ia", sigur risti!

| TrăieşteClipa a răspuns:

Daca in bord arata bine este ok.Fierbinte pentru tine poate insemna caldut pentru un mecanic.

| Argelean a răspuns:

Salut! S-ar putea s-a cam risti! Poate ti stricata termocupla si nu mai raceste si iti dai seama daca si maine e foarte cald ce faci? Poate iti ia foc motorul, acum depinde si de sofer cum conduce."Drumuri bune colegu". =)