| StefanDrg a întrebat:

Dupa cat timp ramai fara baterie la masina, daca masina stationeaza in perioada asta? Am alarma la ea cred ca consuma alarma ceva, nu stiu.

Răspuns Câştigător
| baru a răspuns:

Alarma nu descarca bateria. Daca ai un consumator se poate sa ramai fara baterie in cateva zile. Daca bateria este buna, in trei luni, patru.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Presupunând că ai un consum in stand-by de cca 40mA (deși e totuși cam mult) și că bateria e in "forță" de vreo 70Ah, liniștit poți s-o lași chiar și 2 luni