| Ella1121 a întrebat:

E legal să ai subwoofer la mașină?
Cât de tare e legal să ți muzica?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Legal este, insa de cele mai multe ori iti va crea probleme, de exemplu daca ascult muzica tare nu pot auzi masini de urgenta cand sunt in misiune, gen salvare, politie etc si desi am verde la semafor in intersectie, pornesc stiind ca eu merg legal si ce sa vezi intru in ambulanta care avea semnalele pornite...in acel moment eu sunt de vina!
Deci este legal si acest subwoofer dar cum spuneam nu ajuta, ba din contra!
Majoritatea nu pun sisteme audio pe masina si asculta muzica cand sunt parcati nu?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E legal sa ai orice sistem audio. Ce e ilegal e sa deranjezi cu el

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Este legal, daca il ai in portbagaj. Ai voie sa transporti subwooferul, in sensul ala este legal.
Despre muzica e alta mancare de peste, poti lua amenzi de ordine publica, mai ales in intervalul orar 22:00-08:00.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Legal? Da.
Atăt timp căt nu deranjezi.

| Standt a răspuns:

Pana acolo incat sa auzi sirenele ambulantelor, politiei, pompierilor, a celor care te avertizeaza ca esti in pericol sau gresesti. Si sa nu se auda in afara.