| Aries a întrebat:

E normal ca pompa de benzina sa se auda si cand masina merge pe gaz?

2 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Depinde de instalatia de gaz. Daca ai pornirea direct pe gaz sau pe benzina. Daca este pe benzina este normal sa amorseze pompa si apoi trece pe gaz sau decat baga benzina si porneste motorul si apoi trece pe gaz fara a trebuii sa pleci cu masina dupa loc sa treaca pe gaz, dar daca are pornirea direct pe gaz nu este normal!

| Angel0 a răspuns:

Depinde cine a facut instalatia, daca i-a fost lene sa-ti treaca si pompa de benzina printr-un releu sau nu.