| Juan_lica_1970 a întrebat:

Este valabil atestatul motoscuter romanesc in spania

Răspuns Câştigător
| coop a răspuns:

Da este valabil dupa ce expira il schimbi la oficina de trafico si iti da permis spaniol sau poti sa il schimbi si inainte sa expire cum vrei.

| Juan_lica_1970 explică (pentru coop):

Acum la ora actuala nu mai schimba atestatele ronanesti, pentru ca zice ei ca tara noastra a intrat in UE si nu lau mai schimbat.

| coop a răspuns (pentru Juan_lica_1970):

Sunt in Spania si am avut si eu permis de rom si l-am schimbat.ca asa am vrut pentru ca se uita politi urat la el.

| Juan_lica_1970 explică (pentru coop):

Am fost personal la trafic si nu mai schimba atestatele romanesti, mi s-a spus ca daca vreau atestat spaniol sa fac scoala la ei.

6 răspunsuri:
| Juan_lica_1970 explică (pentru Matei_Pojala_1993):

Iti multumesc dar tu de unde stii ca este valabil la ora actuala

| Matei_Pojala_1993 a răspuns (pentru Juan_lica_1970):

Stiu fiindca unchiul meu a fost in Spania cu atestat romanesc.