| catalin94 a întrebat:

Examenul auto este la fel de greu ca si legislatia? ...sau mai greu?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La strada trebuie mult mai multa atentie si concentrare, plus ca emotiile sunt mai mari. Diferenta e ca acolo trebuie sa fii stapan pe tine, nu tine de cat ai invatat, de noroc la intrebari samd.

| Azµre a răspuns:

Eu unul il consider mai usor :), oricum intrebarile la politie vor fi aleatorii asa ca, nivelul de dificultate difera de la testare la testare.
Pentru exercitiu uite aici chestionare. multa bafta!
http://www.permis-de-conducere.ro/chestionar/id/115

| Azµre a răspuns:

Sorry am facut confuzia intre examenul de legislatie de la legislatie si cel de la politie tot de legislatie, acu am inteles faci referire la Traseu. Acolo trebuie sa fii atenta si cu ochii in patru atat!

| babyalexa a răspuns:

Eu am dat traseul pe 18 aprilie.Sincer greu nu este doar ca trebuie sa pui foarte mare accent pe acordarea de prioritate.Eu nu am dat prioritate in sensul giratoriu si m-a picatsad mi s-a parut mai greu la sala (pe care am dat-o iar acum cateva zile )decat la traseu. Micile greseli se iarta dar neacordarea de prioritate masinilor sau pietonilor echivaleaza 21 de puncte, punctaj pentru care esti respins din start.Ai grija mare.Bafta!

| johny92 a răspuns:

Pai eu cand am dat nu mi s-a parut a fi prea greu, adevarul e ca am invatat si am facut-o din placere. Daca mergi la legislatie si face chestionare in care faci cam tot timpul peste 22 de puncte atunci n-ai de ce sa-ti faci griji o sa-l treci, daca nu straduieste-te mai mult pana cand crezi ca esti sigur pe tine. Am avut colegi care au mers la examen cam nepregatiti si unul dintre ei a facut 4 puncte, mai bine nu te duci de loc decat sa mergi sa te faci de rusine :)... Iti propun sa faci chestionare pe www.drpciv.ro merge doar pe internet explorer... Mie personal mi-au cazut multe intrebari de acolo la examen. Iar cand dai proba de condus, sa nu te lasi coplesit de emotii :) adica nah toti avem emotii tu doar fii atent la drum si la ce te-a invatat instructorul si o sa-l iei cu brio. Mult succes.