| DaimlerAG a întrebat:

Exista mai multe tipuri de geamuri fumurii? De exemplu:complet negre, semi-fumurii?

Răspuns Câştigător
| Nutu09 a răspuns:

Desigur

| DaimlerAG explică (pentru Nutu09):

Cate tipuri sunt si care sunt aceastea?

| Nutu09 a răspuns (pentru DaimlerAG):

Sunt foarte multe eu nu le cunosc pe toate

7 răspunsuri:
| BassHunter13 a răspuns:

Sunt.dar nu ai voie ca pe fata sa ai folii fumuri prin care sa nu ai vizibilitate minim 70% in rest luneta si geamurile laterale spate minim 20 % vizibilitate!

| relian a răspuns:

Sint geamuri care au in ele bagat acea folie, ca de fapt este o folie care in fabricatia gemului se baga in interior.Sint de diferite nuante insa intunecate in limite legale.Cind se face inspectia sau nu stiu cind dar in alte tari la inspectie iti pune un aparat micut pe geam si citeste gradul de stiu si eu cit de intunecat este si daca depaseste lita legala nu treci. Daca geamurile nu-s din fabrica cu folie se poate atasa aceste folii dar la fel.Si sint pe numere, dar trebuie sa citesti regulamentu din tara respectiva sa stii ce admite si pina la cit.Deci geamurile fumuri ori asa sint fabricate ori le pui tu folie.Si tu singur poti pune acea folie ca nu e greu deloc.Se lipeste cu apa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt şi d-alea albastre.

| DaimlerAG explică (pentru anonim_4396):

Da' vezi ca nu toate-s legale.

| Latky a răspuns:

DA

-geamuri ionizate sunt acelea ca oglinda, dar nu prea se mai gasesc service care sa faca asa ceva
-folie - si sunt de mai multe tipuri mai inchise sau mai deschise si le sortez numeric ( 15%-70% )
- folii colorate
-folii colantate, alea ce le au taximetristi pe caroserie