| ___iAho a întrebat:

Exista o masina mai dotata, mai fiabila, mai confortabila, mai frumoasa decat Peugeot 508 (2010-2011) la bugetul de aproximativ 5000 de euro?
Am o obsesie pentru masinile frantuzesti. Imi place si Megane 3, dar mi se pare mai batranesc si ca nu e atat de confortabil. Plus interior mai uratel, inca o data, mai batranesc.
Imi plac mult modelele de Peugeot 508 (ambele tipuri de caroserii) si Laguna 3 (modelul Hatchback, desi nu e chiar Hatchback).
Auzisem ca Peugeot 508 e cu o 'clasă' superioara Lagunei, oare sa fie asa? Si in bugetul lor, mai exista alta masina mai buna din toate punctele de vedere specificate mai sus decat aceste doua masini?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu stiu cum se prezinta Laguna si 508, nici despre ce clasa superioara vorbesti. Dar nici nu cunosc modele mai limuzine decat astea. Eu cunosc binisor modelele populare, si anume Passat/Jetta b6 si b7, Alfa Romeo 159 si Opel Insignia. Niciuna nu impresioneaza cu nimic, poate doar Alfa cu aspectul. In rest, sunt mediocre la toate capitolele.
BMW e90 cu M47 ar fi poate un concurent ok pentru 508, fiind comod, compact si destul de fiabil. Dar cred ca este euro 4, deci sunt sanse sa nu fii primit prin orasele civilizate cu el.

In concluzie, orienteaza-te linistit spre 508 si Laguna. Daca ai ocazia, mergi in probe cu ambele modele, si vezi care iti lasa o senzatie mai placuta.

| ___iAho explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Un raspuns obiectiv, usor de inteles. Iti multumesc frumos. Sanatate!

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista intotdeauna Passatul

| ___iAho explică (pentru suntserios):

Passatul? Fi serios?

| suntserios a răspuns (pentru ___iAho):

La fiabilitate bate Peugeot la fundul gol...

| ___iAho explică (pentru suntserios):

Eu auzisem ca sunt fiabile masinile celor de la Peugeot, acum nu stiu...nu detin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te pe Renault, daca iei ceva cu motor 1.5 diesel bate Peugeot, aici fiind vorba de fiabilitate, are consum de 5%, trage bine, numa bun e Megane-u.

| MAteiLaAjutat a răspuns:

Nu stiu sa existe, poate megane 4, dar ala s-ar putea sa fie mai scump.

| ___iAho explică (pentru MAteiLaAjutat):

Clar e mai scump. Nici eu nu am gasit o masina mai buna bazata pe criteriile de mai sus.