| IonelFlorianUrzica a întrebat:

Exista vreun site care are întrebări exact ca la sala? Merge și fără răspunsuri numai cu întrebări sa fie!

4 răspunsuri:
| Andreipho a răspuns:

Scoala rutiera.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Singurul "exact ca la sala": https://dgpci.mai.gov.ro/dlexam
Este site-ul oficial al ministerului, dupa cum poti observa.

Restul sunt niste inventii facute de persoane mai mult sau mai putin competente de asa ceva, neverificate de nimeni, neasumate de nici o autoritate.
Drept urmare, nu iti recomand sa faci alte chestionare, in afara de cele de pe DGPCI.

| NLS a răspuns:

Testele de pe DRPCIV (DGPCI)
https://dgpci.mai.gov.ro/dlexam

Nu am facut decat de aici.
Cele de pe scoalarutiera sunt clone,
ofera explicatii, nu doar raspunsuri,
DAR nu sunt oficiale, nu sunt actualizate in conformitate cu modificarile, asa ca nu recomand.

PS: pe toate siturile online cu teste si in majoritatea cartilor tiparite, exista cateva greseli intentionate printre raspunsuri.
Scopul e sa citesti si legislatia, sa o cunosti si sa o aplici, nu doar sa inveti raspunsuri pe de rost ca un papagal.
Daca cunosti teoria, o sa gasesti usor raspunsurile gresite.
Sunt doar vreo 4-5 intre toate acele variante.