| Ayumha a întrebat:

Funda! Buna TPU, am de facut un proiect, sa construiesc 2 motoare cu abur : unul care sa porneasca o barca, ăpe acesta l-am facut... dar mai am de facut un motor care sa porneasca orice, adica numai sa poata sa mearga gen o masinuta cu motor... dar habar nu am cum sa construiesc motorul care sa meraga pe uscat. daca aveti ceva sugetiii sau siteuri ajutatoare.

2 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

E acelasi motor decat in loc de elicea finala pui axul cardanic. Care e problema?

| dexro a răspuns:

Pai... acelasi motor decat ca ii pui si tu roti straight face nu prea inteleg care ii problema, asa ca la locomotiva o roata cu un bat ce o invarte si de roata aia sa mai fie prinsa o roata si gata big grin