| SuperGirl122222222222 a întrebat:

Hei..Cu categoria de permis A2 pot sa conduc kawasaki ninja 250r? are 22 Kw parca..Sau ceva de genu in specificatii...

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cu categoria A2 poti conduce motociclete care se incadreaza in prevederile OUG 195/2002, cu md. si compl. ulterioare, citez:
"c) categoria A2: motociclete cu puterea maximă de 35 kW, cu un raport putere/greutate care nu depăşeşte 0, 2 kW/kg şi care nu sunt derivate dintr-un vehicul având mai mult de dublul puterii sale;"
Rezulta ca puterea este de pana la 35 kW si greutatea pana la 175 kg, restul specificatiilor nu conteaza.

| SuperGirl122222222222 explică:

Deci pot... mersi ^^