| ST_Vali_1998 a întrebat:

Hello TPU, ce înseamnă când se aprinde asta in bord?
https://imgur.com/gallery/SJdaE
Audi A4 02

Răspuns Câştigător
| Live4Ride a răspuns:

Ai doi martori de bord aprinsi! Unul din ei cel de sus arata ca trebuie sa verifici erorile cu un computer de bord, iar cel de-al doilea din mijloc te anuinta sa verifici apa din sistemul de racire! Daca se aprinde cu rosu te sfatuiesc sa opresti de urgenta si sa opresti motorul! Daca mergi fara apa in sistemul de racire motorul se caleaza si te va costa cam mult sa il repari!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Urgent la mecanic!
Semnul galben de motor, te avertizeaza ca este ceva in neregula cu motorul!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Martorul de check engine poate insemna multe
de la pompe infundate pana la sonda lambda dusa, doar la un tester te poti lamuri

| Andreea11989 a răspuns:

Primul martor este "check engine" si trebuie dusa masina la service pentru a se identifica problema, iar al doilea este de la sistemul de racire.