| Panteraa a întrebat:

Este vreo problema daca invat codul rutier dupa cartea din 2015 desi eu o sa fac scoala de soferi la inceputul anului 2016? Vad ca in fiecare an aparea cartea cu anul curent, dar eu daca fac scoala de soferi in ianuarie-februarie nu pot invata doar atunci rapid. Apreciez daca mi-ati si recomanda o carte buna ca din cate vad sunt mai multe.

Răspuns Câştigător
| AccountDeleted a răspuns:

Poti invata dupa orice carte si fa exercitii si pe drpciv.ro fiindca aceleasi intrebari iti vor pica si la sala.

4 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Nu e nici o problema, sunt aceleasi.

| Farchizon1 a răspuns:

La fel

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti invata dupa cartea din 2015 dar sa verifici daca nu apar modificari ale legislatiei rutiere pana la data examinarii teoretice.

| paulpaul25 a răspuns:

Nu este absolut nicio problema, ai sa vezi ca nu o sa ai nevoie sa stii toate lucrurile de acolo si nici nu vei ajunge sa le stii, cel mai probabil.
Lucrurile de care ai nevoie le poti invata si dintr-o carte de legislatie din 2009. Dar iti spun, e esential sa stii notiunile din carte dar pentru succesul de la examen ai nevoie de chestionare, chestionare si iarasi chestionare. Vei ajunge sa stii intrebarile si variantele pe de rost. Mult succes!