| anonim_4396 a întrebat:

In câte zile se finalizează scoala de șoferi, gen in câte zile poți sa dai sala din momentul începerii școlii de șoferi? Eu știam ca in jur de o luna, m-a întrebat un prieten și nu mai știam cât timp a durat la mine scoala de soferi (Legislație+Condus)

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

1 luna jumatate cam asa dureaza scoala

| Iunix a răspuns:

Sala ( examenul teoretic ) se poate da imediat după ce termini... legislația cred. Eu am dat sala după ce am terminat legislația + toate orele obligatorii de condus.

| Ha0t1c a răspuns:

3 luni durează si dupa timpul de programări care poate fi si de 2 luni intre examene.

| HugeHulk a răspuns:

Conform legii actuale, cred ca ai 2 saptamani in care ar trebui sa stai acasa sa citesti legislatia si apoi incepi orele de condus, vreo 30, deci trebuie sa faci mai intensiv daca vrei sa dai intr-o luna...Eu am dat tot intr-o luna cum zici tu, dar asta pentru ca instructorul m-a furat la numarul de ore, am facut vreo 20 cred.

| anonim_4396 explică (pentru HugeHulk):

Nici eu nu am făcut nici măcar 25 cred, mai puțin, de asta zic, ca nu stiu exact cât durează in medie, ca stiu și oameni care au făcut scoala in 2 luni