| vegeta a întrebat:

Intrebare iti poti schimba numarul de la masină! Gen masina a fost a lu taicamiu si mi-a lasat-o mie acum si eu as dori sa ii schimb numarul de inmatriculare cu alte initiale! Se poate?

5 răspunsuri:
| LumiBo a răspuns:

Da, te costa o gramada, dar se poate

| jon987654321 a răspuns:

Daca masina ramane pe acelasi proprietar tatal tau, dar vrei alte numere-placute, trebuie sa mergi la inmatriculari si faci cerere, platesti taxa talon si imatriculare si placutele noi(pana in 200lei). asta daca nu schimbi sectorul sau judetul si trebuie sa inscrii si alt financiar.
apoi mergi un de ti-ai facut asigurarea sa iti treaca numerele noi pe ea-fara nici un cost. daca vrei numere preferentiale te costa vreo 80lei in plus.bafta

| baru a răspuns:

Da, se poate ...contra cost.

| GaByScream a răspuns:

Da,eu mi-am schimbat numerele acum o luna... Te duci la politie și te lămuresc cei de acolo în legătură cu actele. Cat despre preț, nu te costa decât taxa de talon și cea pentru numere care este de 80 lei pentru numere preferențiale. in total vei plati in jur de 120-130 lei. Baftăwinking

| Violleta2022 a răspuns:

Daca masina este in continuare pe numele tatalui, el este cel care trebuie sa solicite schimbarea numerelor si sa plateasca pentru a fii personalizate.