| Crina00991 a întrebat:

Ktm 125exc, este legală pentru strada? Adica vreau sa dau pentru a1 si ma gândeam sa imi iau un enduro dar am văzut că majoritatea motocicletelor enduro sunt inmatriculabile si nu am gasit nicăieri un raspuns daca ktm.ul se poate înmatriculat.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca este legala, daca este inmatriculata, are facut ITP, polita de asigurare RCA si tu ai permis de conducere corespunzator categoriei, respectiv A1.

| Crina00991 explică (pentru Ioandelasal):

Trebuie să îi schimb si roțile cu roti de strada? Sau pot si cu rotile enduro

| Ioandelasal a răspuns (pentru Crina00991):

Din cate stiu rotile pentru enduro nu prea se potrivesc mersului pe strada, dar nu exista o prevedere legala care sa le interzica pe drumurile publice. In orice caz este bine sa intrebi un specialist, eu nu sunt specialist in motociclete.