| stiby a întrebat:

La atv acesta trebuie carnet http://vand-atv-ieftin.ro/page3.html? si daca puteti sa-mi spuneti daca pot sal inscriu la primarie? dau funda! va multumesc! si ce acte imi sunt necesare! va foarte multumesc!=))

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

M-am uitat si nu se spune un element important, respectiv daca are greutatea proprie sub sau peste 400 kg. Daca greutatea nu depaseste 400 kg atunci se incadreaza la categoria moped si nu trebuie permis de conducere, doar sa ai 16 ani si sa urmezi un curs de legislatie rutiera, finalizat cu un certificat de absolvire. Daca are greutatea peste 550 kg atunci ai nevoie de permis de conducere subcategoria B1. Daca vrei sa circuli cu el pe drumurile publice trebuie inscris la primaria localitatii tale de domiciliu, duci contractul de vanzare-cumparare si actul tau de identitate. Numai bine!

4 răspunsuri:
| BassHunter13 a răspuns:

Nu are nimica de-a face cu greutatea! Faza este ca pana acum se putea face la 16 ani un curs de legislatie pentru asa ceva! Dar cum sau intamplat atatea accidente politia a impus o noua regula! Numai de la 16 ani se poate si daca faci scoala de sofer pentru A1 doar asa se poate face! dar nu stiu 100% daca articolul a intrat in vigoare! Poti circula cu el! Trebuie sa mergi doar cu talonul la primarie si ti-l inmatriculeaza!

@Ioanadelasal app ioana B1 este pentru altceva!

Succes si ai grija striby la echilibru pe atvwinking

Răspuns utilizator avertizat
| mall a răspuns:

Eu mi-am cumparat atv de acolo si nu iti trebuie carnet dar depinde ce fel de atv ei dar citeste mai mult pe acolo ca trebuie sa scrie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa-l inscrii cu un contract de vanzare cumparare si copie dupa buletin.