| adriangabor92 a întrebat:

La Dacia Sandero Stepway 2014 898 cm benzina, cand apas pedala de frana cu luminile stinse, se aprind ( se inrosesc) doar becul stop stanga spate ( cel de pe partea volanului) si lampa interior sus portbagaj, iar becul de frana de pe stop dreapta spate nu se prinde cand apas pedala ce frana ( doar pozitia stopuri spate merg si stanga si dreapta cand aprind toate luminile), am schimbat becul. Oare este ceva contact imperfect sau asa este din fabrica? Va rog sa ma lamuriti.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"becul de frana de pe stop dreapta spate nu se prind...asa este din fabrica?"

nu luai itp-ul de era așa. Ori contact imperfect ori bec montat gresit ori circuit electric paradit