| bubu1224 a întrebat:

La o asa numita "cursa" pentru a nu pierde, treptele de viteza trebuie schimbate la turatie cat mai mare?

Răspuns Câştigător
| Dreamer a răspuns:

Da, peste 4500 rpm. Acum depinde de fiecare pilot si mai ales de pista.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Din cate am auzit eu daca tu schimbi treptele la turatii mari consumi mai mult carburant, daca le schimbi la turatie medie (cand auzi tu ca incepe sa sune mai tare motorul) e consum optim, reclama la televizor din Spania si sa stii ca au dreptate.

| MorpheusGod a răspuns:

Intr-adevar turatiile trebuie sa fie undeva la limita motorului, cam 70%din totalul turatiilor iar pentru a nu pierde treptele de viteza trebuie de asemenea o sincronizare cat mai buna ambreaj-acceleratie Sper ca am fost de folos!