| LaTulipeNoire a întrebat:

La o masinuta rc cu motor termic(nitro), se poate folosi si alt combustibil decat nitrometanul? Se poate folosi benzina? Sau sare motoru daca o folosesc? Nu as dori sa dau 100 ron pe nu stiu ce cantitate de nitrometan si as dori sa-mi spune-i daca stiti o alternativa pentru. nitrometan.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Daca scrie in instructiuni ca numai nitrometan atunci NUMAI acest combustibil trebuie folosit.De asta sunt instructiuni.

1 răspuns:
| catalin_3293 a răspuns:

Nu sh ce sa zic :_?