| ovidasmihai a întrebat:

Lampa ceata dreapta bara spate Dacia Sandero Stepway 2019 se aprinde?

2 răspunsuri:
| AndreiAndreiAlex a răspuns:

Pai normal ar fi sa se aprindă.
Încearcă sa aprinzi proiectoarele fata apoi spate și vezi dacă se aprinde în bord martor pentru lampa de ceata.
Dacă nu se aprinde un bord martor pentru lampa de ceata spate, înseamnă că nu are.
Exista martor pentru: poziții, Faza scurta, lunga, proiectoare ceata, lampa spate.

| ovidasmihai explică (pentru AndreiAndreiAlex):

Se aprinde cel stânga, dreapta se aprinde pentru cele cu volan pe dreapta