| Vitaminaz a întrebat:

Ma puteti ajuta si pe mine? Ce profil pentru liceu ar trebui sa imi aleg pentru a deveni ceva in domeniul auto? De mic copil ador masinile si tuning-ul auto. Ati putea sa imi ziceti si mie de ce am nevoie pentru a realiza ceva in domeniul asta? Multumesc!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Liceul auto... acolo se duc multi in general cei care vor sa se dedice la mecanica apoi sa lucreze in domeniu.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu conteaza liceul, trebuie sa faci AR la Politehnica la facultatea de transporturi.
Sau poti fi mecanic cu un curs platit (nu stiu daca se cer mai mult de 10 clase, nu cred)

P.S: Tuning-ul e cea mai mare tampenie si o dovada de imaturitate in gandire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Presupun ca mai mult conteaza facultatea la care te duci. si mi se pare ca sunt vreo 3 facultati de transporturi in tara.

| geop a răspuns:

Un liceu care are şi secţie AUTO. Noi, la Slatina, avem un colegiu care are şi astfel de specializare. Ca idee.
http://ctam.licee.edu.ro/oferta.html