| raMLesS a întrebat:

Ma taie gandul sa-mi iau o dacie 1310 sau un matiz, ce parere aveti despre masinile astea? Merg cat de cat? Vreau sa mai fac cate o plimbare pe camp, s-o folosesc pentru offroad in mare parte laughing
Nu stiu de ce, dar am o pasiune pentru masinile vechi si as vrea sa conduc si eu una.
Daca se strica vreo piesa o gasesc usor?

3 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Găsești piese dar astea nu-s bune deloc să le bagi pe câmp. Dacă prinzi niște gropi pline de noroi acolo rămâi cu amândouă. Dacă vrei una veche pentru distracție pe offroad atunci mergi pe un Aro. Sau o versiune mai bună a Daciilor vechi ar fi modelul Solenza ori Supernova decât 1310 sau 1300. Matizul este un NO în opinia mea în orice context.

| raMLesS explică (pentru siriusblack98):

O Dacia Solenza galbena love struck
Dacia 1300 arata genial si in timp pun pariu ca o sa se scumpeasca.
Ma uimeste faptul ca pretul e ridicol de mic, majoritatea sunt sub 1000 euro.

Eu mai am 2 masini si e misto confortul laughing dar vreau si ceva mai old school.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Go for it!